Koolikell 2050

Meie idee nr 1 koolikellast aastal 2050 (mida me ei teostanud)

Aastal 2050 on ilmselt igal kooliõpilasel (ja äkki ka õpetajatel:-) oma nutitelefon ja seepärast me arvame, et tegelikult ei olegi siis enam koolikella vaja, mida kas siis koolitädi laseb või ka  elektroonilist. Me arvame, et tegelikult on selleks ajaks olemas äpp, mille iga õpilane endale telefoni laadib ja siis tunni algusest teada saab.

Täitsa juhtumisi sattus meie juurde kooli arvutimees Andres, kellele ka oma mõtet tutvustasime ja küsisime, mis ta asjast arvab. Ta arvas, et see on väärt idee ja selleks ajaks on vast wifi ka iga nurga ning piisavalt tugev. Ja siis ta näitas meile programmi, millega saab tuvastada wifi tugevust.














Aga kuna äpi tegemine meil plaanis ei olnud, sest tahtsime ikka helinat teha, siis üsna kiiresti mõtlesime välja uue idee, milleks sai - igal klassil oma koolikella helin.

Seega läks käiku idee nr 2:


Meie arvame, et aastal 2050 võiks igas klassiruumis heliseda oma koolikell. Ja helinaid saavad klassi õpilased ise kokku miksida (nt igal kuul või veerandil on uus helin). Koolikella helin peaks meie arvates olema äratav, moodne, piisavalt tugev, mitte uimane/aeglane. 


Meist keegi pilli ei mängi ja noodikirja me ei tunne, seepärast jätsime noodikirjutamise programmid
http://www.noteflight.com/
http://www.noteworthysoftware.com/
üsna kiirelt kõrvale, sest me ei saanud nendega hakkama ja muusikaõpetaja ei saanud meid nii lühikese aja jooksul juhendada ka.

Siis näitas Ketlyn lahedaid muusika miksimise äppe tahvelarvutile (DJ Mix Pads, Techno Remix, Electro Music Mixer).

Õpetaja juhendamisel katsetasime muusika miksimise programme
http://www.audiosauna.com/
http://www.audiotool.com/

Kõikide lemmikuks sai programm http://soundation.com/studio

Siis jagasime ülesanded ära ja kuna kõige lahedamad lood tulid välja Kätlinil ja Ketlynil, siis nemad hakkasid lugusid miksima ja Anna, Annika ning Kerstin pildistama ja blogi pidama.
Ketlyn ja Kätlin miskivad
Anna pildistab, Annika ja Kerstin panevad kõik blogisse kirja
Me tööhoos:-)


Soundation on veebipõhine programm, millega saab erinevaid muusikaid huvitavalt kokku miksida. Ja kuna miksitud heli on huvitavam, uutmoodi ja saab teha lahedaid (õpilastele meeldivaid) tümpse. Me lasime oma miksitud koolikella helinaid kuulata ka kaasõpilastel ja neile meeldisid need väga, sest need kõlasid palju ägedamalt kui praegune koolikell. 

Muusikaõpetaja arvas, et meie helinad kõlavad "huvitavalt", aga leidis, et vähemalt ei ole need uinutavad ja selle peale võiks kõik tundi küll jõuda.
Meie tegime mõned helinate näited küll veebipõhise programmiga Soundation, kuid arvame, et aastaks 2050 on kindlasti palju uusi ja lahedaid miksimise programme loodud.


Meie helinad tulid sellised:


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar